Zabiegi medycyny estetycznej:

 

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to jeden z najpopularniejszych, przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa jest neurotoksyną, która produkowana jest przez Gram dodatnie bakterie Clostridium botulinum. Powoduje ona przerwanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i odwracalne porażenie mięśnia, w który aplikowana jest botulina. W medycynie estetycznej stosowana jest od lat 80-tych XX wieku.

Lista wskazań do zastosowania toksyny botulinowej jest długa. Najczęściej stosuje się ją w celu korekcji zmarszczek, kształtu nosa i asymetrii twarzy. Jest również skuteczna przy leczeniu nadmiernej potliwości czy usuwaniu blizn.

Sam zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej jest mało bolesny i nie wymaga hospitalizacji czy zwolnienia lekarskiego. Botulina w formie płynnej wstrzykiwana jest domięśniowo lub podskórnie w miejsca, które należy skorygować. Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej lub półleżącej. Pełny efekt zabiegu widoczny jest w 7-14 dni od zabiegu i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

 

Wypełniacze - kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są jednym z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających. Kwas hialuronowy jest związkiem, który wiąże cząsteczki wody w skórze właściwej. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Może mieć postać usieciowaną i nieusieciowaną. W medycynie estetycznej stosuje się oba rodzaje. Kwas częściowo usieciowany wykorzystywany jest w celu uzyskania efektu delikatnego wypełnienia, np. w przypadku policzków czy ust. Kwas nieusieciowany wykazuje natomiast dobre właściwości nawilżające i stosowany jest np. do odmładzania dłoni.

Wskazaniem do zastosowania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są wszelkie defekty urody, jak bruzdy, opadające kąciki ust czy zmarszczki. Kwas hialuronowy pomaga także w takich dolegliwościach, jak nadmierne wypadanie włosów, czy chroniczne przesuszanie się skóry.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest podskórnie przy pomocy cieniutkiej kaniuli. Cały zabieg trwa około 40 minut. Bolesność zabiegu jest niska, gdyż przed podaniem kwasu wstrzykiwane jest znieczulenie miejscowe lub nakładana specjalna maść znieczulającą. Efekty zabiegu utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem od lat wykonywanym a kosmetyce i medycynie estetycznej. Jej zadaniem jest wprowadzenie substancji aktywnych o różnym działaniu – ujędrniającym, odmładzającym, regenerującym – w głąb skóry przy ominięciu bariery naskórka. Preparaty wstrzykiwane są podskórnie przy pomocy cieniutkiej igły.

Z racji swojej wysokiej skuteczności i uniwersalności, mezoterapia igłowa może być wykorzystywana w walce z różnego rodzaju defektami, np. cellulitem, rozstępami, oznakami starzenia się skóry, nadmiernym wypadaniem włosów czy miejscowym występowaniem fałdek tłuszczu, np. podwójnego podbródka.

Uniwersalne zastosowanie mezoterapii wynika z mnogości preparatów, które można wstrzyknąć podskórnie. Samo nakłuwanie pobudza skórę do regeneracji. Czas trwania pojedynczego zabiegu zależy jest od ilości wstrzyknięć i powierzchni ostrzykiwanej. Do pełnego efektu potrzebna jest seria zabiegów w odstępie ok. 2 tygodni. W celu podtrzymania efektów zaleca się przeprowadzenie 1 zabiegu co 2-6 miesięcy.

 

Nici implantacyjne

Zabieg z wykorzystaniem nici implantacyjnych jest nową metodą korekcji i odmładzania twarzy, szyi i dekoltu. Wskazaniem do zastosowania nici implantacyjnych są wszelkie oznaki starzenia się skóry, np. opadający podbródek czy policzki, nieregularny owal twarzy, zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie. Po zabiegu z użyciem nici PDO, następuje wygładzenie rysów i podniesienie problemowych partii ciała. Mięśnie zaimplantowane nićmi ulegają relaksacji, ale nie są porażone, jak w przypadku toksyny botulinowej. Sam zabieg trwa zazwyczaj ok. 40 min. i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, uzyskiwanym dzięki specjalnej maści. Nici wprowadzane są pod skórę przy pomocy jednorazowych cienkich igieł. Ilość nici określa lekarz, uwzględniając potrzeby pacjenta. Zabieg przeprowadza się w pozycji siedzącej lub półleżącej. Nici wykonane są z polidioksanonu, który ulega rozpadowi w ludzkim organizmie po ok. 240 dniach. Związek ten stymuluje syntezę elastyny, przez co okolice zaimplantowane stają się jędrniejsze. Efekty utrzymują się do 24 miesięcy.

 

Biostymulatory

Zabiegi wykorzystujące działanie biostymulatorów mają na celu wygładzenie, odmłodzenie i ujędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Obecnie na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest kilka rodzajów biostymulatorów, różniących się schematem działania i zastosowaniem.

Istotną zaletą biostymulatorów jest ich biodegradowalny i bezpieczny dla organizmu skład. Wykazują one wysokie właściwości ujędrniające, wypełniające, odżywcze i odmładzające. Wskazaniem do zastosowania biostymulatorów są widoczne oznaki starzenia, takie jak głębokie zmarszczki i wyraźne bruzdy, opadająca skóra czy niewyraźny owal twarzy.

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów są bardzo skuteczne, gdyż preparat podaje się do skóry właściwej z pominięciem bariery naskórka. Ostrzykiwanie przy pomocy cienkiej igły samo w sobie stymuluje przebudowę skóry, a w połączeniu z koktajlem biostymulującym daje bardzo dobre rezultaty.

Najpopularniejszymi rodzajami stosowanych w gabinecie biostymulatorów są te, z właściwościami wypełniającymi, których działanie widać tuż po zabiegu.

 

Lipoliza

Lipoliza to jeden z najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających. Polega na wstrzykiwaniu w miejsca z nadmierną tkanką tłuszczową substancji, która powoduje pękanie komórek tłuszczowych i ich uwalnianie do krwiobiegu. Następnie transportowane są one do wątroby i wydalane z organizmu.

Wskazaniem do przeprowadzenia lipolizy jest posiadanie fałdek tłuszczu w różnych partiach ciała, np. w okolicach brzucha, boczków, pośladków czy ud. Jest to także skuteczny zabieg w walce z podwójnym podbródkiem czy tzw. byczym karkiem. Lipoliza doskonale eliminuje również ginekomastię męską.

Zabieg lipolizy trwa ok. 30 minut i by był skuteczny wymaga zastosowania seryjnego. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu jest zależna od ilości tkanki tłuszczowej poddawanej lipolizie. Zazwyczaj wystarczy do 6 zabiegów co 4 tygodnie. Lipoliza przeprowadzana jest przy pomocy cieniutkiej igły. Preparat rozbijający tkankę tłuszczową zawiera środek znieczulający, dzięki czemu procedura nie należy do bolesnych.

 

Leczenie cellulitu

Cellulit to jeden z najpowszechniejszych problemów urodowych występujący wyłącznie u kobiet. Nierówności podskórne powodują dyskomfort i liczne kompleksy. Powstają one na skutek niewłaściwego przepływu krwi i limfy oraz opadanie produktów ubocznych przemiany materii w tkance podskórnej. Wskazaniem do rozpoczęcia leczenia jest zarówno niewielki, jak i zaawansowany cellulit. Wiele kobiet zauważa pogłębienie cellulitu po ciąży i porodzie oraz w okresach zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Istnieje wiele metod skutecznej walki z cellulitem. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dobór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Trwałe usunięcie cellulitu wymaga przeprowadzenia serii zabiegów, zmiany diety i wdrożenia aktywności fizycznej. Do najczęściej stosowanych metod rozbijania cellulitu należą: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, laser frakcyjny, liposukcja, radiofrekwencja mikroigłowa i endermologia. Liczba i zakres zabiegów zależna jest od zaawansowania cellulitu i reakcji na metodę jego usuwania.

 

Plazma

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy to najnowocześniejsza metoda walki z defektami urodowymi. Wykorzystuje zjawisko mikrowyładowań elektryczny, identycznych jak te, powstające w trakcie naturalnej burzy. Plazma daje porównywalne efekty do zabiegów operacyjnych. Jest jednak metodą nieinwazyjną.

Wskazaniem do zastosowania plazmy jest nadmiar skóry w okolicach oczu, uszu i szyi. Doskonale usuwa również znamiona, brodawki, rozstępy ciążowe czy włókniaki. Plazma jest również skuteczną metodą leczenie trądziku.

Zabieg z użyciem plazmy przeprowadzany jest przy użyciu sprzętu imitującego prąd zmienny i stały. Plazma powstaje między igłą urządzenia a skórą pacjenta. Igła nie ma jednak bezpośredniego kontaktu z tkanką, gdyż jej temperatura wynosi ok. 1500 st. C. Dzięki tak wysokiej temperaturze skóra w miejscu zabiegu natychmiast wyparowuje, a w tym miejscu powstają mikroskopijne strupki, które odpadają po ok. tygodniu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

 

Chirurgiczne usuwanie znamion

Chirurgiczne usuwanie znamion jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki przeciw nowotworom skóry. Pozwala na szybkie zdiagnozowanie ewentualnych zmian patologicznych i rozpoczęcie leczenia. Sam zabieg jest szybki i bezbolesny, a może uratować życie.

Na chirurgiczne usuwanie znamion kieruje zazwyczaj lekarz dermatolog po wykonaniu badania dermatoskopowego. Wskazaniem do zabiegu jest występowanie atopowych znamion, tłuszczaków czy rosnących torbieli. Lekarz może również zdecydować o wycięciu znamienia, jeśli pojawia się infekcja. Nierzadko decyzja o usunięciu znamienia podyktowana jest względami estetycznymi.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Przygotowane do ekstrakcji znamię wycinane jest przy pomocy skalpela chirurgicznego. Chirurgiczne wycięcie pozwala na usunięcie znamienia w całości wraz z zapasem zdrowej tkanki. Pobrany wycinek oddaje się do badania histopatologicznego w celu sprawdzenia czy nie mamy do czynienia ze zmianami złośliwymi. Na ranę nakłada się szwy i opatrunek.

 

Laser CO2 z uwzględnieniem lasera frakcyjnego

Zabiegi przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania i usuwania defektów skóry. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a jego efekty bardzo zadowalające. Laser wykorzystuje działanie wiązki lasera o mocy dobranej do potrzeb pacjenta. Tworzone są mikrourazy w skórze, a z racji wysokiej temperatury lasera następuje wyparowanie i koagulacja tkanek, co aktywuje procesy gojenia i syntezę kolagenu.

Lista wskazań do zastosowania lasera CO2 jest długa i wszechstronna. Zabiegi z wykorzystaniem lasera skutecznie usuwają zmarszczki wokół oczu, zwiotczenie skóry, rozszerzone pory, rozstępy czy blizny. Jest to także skuteczna metoda leczenia zmian pigmentowych, przebarwień, nierówności skórnych, uszkodzeń słonecznych czy plam starczych.

Zabieg może być przeprowadzony na całej twarzy lub punktowo. W celu zmniejszenia nieprzyjemnego mrowienia nakładana jest maść znieczulająca lub podawany jest podskórnie preparat znieczulający. Czas trwania pojedynczego zabiegu jest zależny od wielkości powierzchni ostrzeliwanej laserem.

 

Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne to najskuteczniejsza metoda badania zmian w przypadku podejrzenia nowotworu. W przeciwieństwie do cytologii pozwalaj na przestrzenną analizę wycinka i jest znacznie dokładniejsza. Obraz histopatologiczny pozwala na postawienie dokładnej diagnozy i ocenę złośliwości zmian. Ogólnie przyjętą praktyką jest przeprowadzanie histopatologii przy usuwaniu atypowych znamion czy torbieli.

O wykonaniu badania histopatologicznego decyduje zazwyczaj lekarz. Jest ono szczególnie wskazane u osób, u których w bliskiej rodzinie występowały choroby skóry, np. czerniak. Do badania histopatologicznego oddawane są dziwnie wyglądające torbiele, pieprzyki i znamiona.

Wybór metody badania histopatologicznego zależy od rodzaju nowotworu, który jest podejrzewany, miejsca, z którego ma zostać pobrany materiał do badania oraz proponowanej metody znieczulenia. Zazwyczaj tkanki do histopatologii pobierane są poprzez chirurgiczne wycięcie podejrzanej zmiany lub wykonanie biopsji. Stosuje się znieczulenie miejscowe lub ogólne.

 

Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP należą do jednych z najnaturalniejszych metod walki z defektami urody. Materiał do zabiegu pobierany jest od pacjenta, więc nie występuje tutaj ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia substancji.

Osocze bogatopłytkowe PRP wykazuje bardzo duży potencjał regenerujący i odmładzający. Wykorzystywane jest w celu odbudowy biologicznej tkanki, która ulega procesom starzenia z biegiem lat. Ostrzykiwania z osocza stosuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Doskonałe rezultaty daje również podawanie osocza w celu zniwelowania różnego pochodzenia blizn czy ubytków tkankowych, powstałych np. podczas zabiegów ortopedycznych.

Osocze RPR otrzymywane jest ze świeżej krwi pobranej przed zabiegiem od pacjenta. Krew odwirowuje się w specjalnej wirówce, dzięki czemu uzyskiwane są komórki o ogromnym potencjale biologicznym. Można powiedzieć, że z krwi pacjenta uzyskuje się eliksir młodości. Jest on wstrzykiwany w problemowe miejsca za pomocą cieniutkiej igły. Efekty widać po 1-2 tygodniach. Sam zabieg ma charakter seryjny, a pojedyncza sesja trwa od 20 do 60 minut.

 

 

Lekarz prowadzący: Mieczysław Miodek

 

Profil lekarza

Studia medyczne ukończyłem w 1992 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Zaraz po studiach i odbyciu stażu podyplomowego podjąłem pracę w Klinice Chirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Marii Konopnickiej w Łodzi przy ul. Spornej. Tam uzyskałem specjalizację drugiego stopnia z chirurgii dziecięcej.

Aktualnie pracuję w Łodzi na Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej Ośrodka Pediatrycznego im. Janusza Korczaka oraz w Centrum Medycznym Szpitala Świętej Rodziny.

Od ponad 20 lat rozwijam się zawodowo jako chirurg dziecięcy jak również od wielu lat jako lekarz medycyny estetycznej . Praktykując obie dziedziny medycyny,  nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje przez uczestnictwo w licznych sympozjach, zjazdach i szkoleniach.

Uzyskałem liczne certyfikaty poświadczające moje uprawnienia oraz kwalifikacje i wiedzę z zakresu najnowszych trendów w medycynie.

 

Certyfikaty

Jako lekarz medycyny estetycznej oraz chirurg dziecięcy posiadam kursy i szkolenia m.in. z:

 • Laseroterapii
 • Zastosowania techniki plazmowej w dermatologii i medycynie estetycznej
 • Zastosowania zogniskowanych ultradźwięków HIFU
 • Botoxoterapii
 • Wypełniaczy w medycynie estetycznej.
 • Zastosowania biostymulatorów w medycynie estetycznej
 • Zastosowania nici liftingujących
 • Mezoterapii w dermatologii i medycynie estetycznej
 • Przeszczepów tkanki tłuszczowej w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej
 • Karboksyterapii
 • Intralipoterapii i adipocytolizy kawitacyjnej
 • Aquafeeling Bodyline

 

KOSMETOLOGIA:

Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z mgr kosmetologii Moniką Bogdańską – absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wieloletnim wykładowcą akademickim i szkoleniowcem współpracującym z firmą Fenice – Dermatology & Aesthetic Medicine” w Warszawie oraz włoską marką Lovely Evolutive Lab. To kosmetolog z dużą praktyką i doświadczeniem, które zdobyła dzięki wieloletniej współpracy z Centrum Medycznym „Dermed” oraz Kliniką Urody prof. Andrzeja Kaszuby w Łodzi. Serdecznie zapraszamy na konsultacje kosmetologiczne oraz szeroki wachlarz innowacyjnych zabiegów z zakresu kosmetologii dermatologicznej, estetycznej i pielęgnacyjnej.

Monika Bogdańska – magister kosmetologii

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wieloletnim wykładowcą akademickim i szkoleniowcem w branży kosmetologicznej i medycyny estetycznej. 10 letnia współpraca z Centrum Medycznym „Dermed” w Łodzi zaowocowała zdobyciem dużej praktyki i doświadczenia – niezwykle istotnych w mojej codziennej pracy. Serdecznie zapraszam na konsultacje kosmetologiczne oraz szeroki wachlarz innowacyjnych zabiegów z zakresu kosmetologii dermatologicznej, estetycznej i pielęgnacyjnej.

 

 

 

 

rejestracja

Rejestracja od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00 - 18:00

Kontakt:

+48 42 207 00 07

Oddziały naszego szpitala

Oddziały naszego szpitala

To właśnie tutaj wi­ta­my na świe­cie na­szych naj­młod­szych pa­cjen­tów i wspie­ra­my młode mamy w wy­jąt­ko­wym i naj­waż­niej­szym mo­men­cie ich życia

Więcej

Miodek Mieczysław

Profil

Poniedziałek od 11:30

Wtorek 11:30-13:30

Środa od 9:30

Piątek

rejestracja

Rejestracja od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00 - 18:00

Kontakt:

+48 42 207 00 07

Oddziały naszego szpitala

Oddziały naszego szpitala

To właśnie tutaj wi­ta­my na świe­cie na­szych naj­młod­szych pa­cjen­tów i wspie­ra­my młode mamy w wy­jąt­ko­wym i naj­waż­niej­szym mo­men­cie ich życia

Więcej