Blok porodowy.

Blok porodowy to serce Szpitala Pro-Familia. Znajduje się on na drugim piętrze w odległości kilku metrów od oddziału neonatologii i intensywnej terapii noworodka co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo kobiecie i dziecku.


Znajduje się tu 5 dużych, wygodnych sal porodowych wszystkie z łazienkami i specjalnymi miejscami dla osoby towarzyszącej. Kobieta rodzi w najbardziej dogodnej dla siebie pozycji co umożliwia min. nowoczesne łózko porodowe. Rodząca ma do dyspozycji również piłkę, worek sako  i inne sprzęty ułatwiające poród.  Istnieje też możliwość  poprowadzenia porodów w wodzie . 


Zasada "przede wszystkim człowiek - minimum aparatury" powoduje, że wszystkie najwyższej klasy sprzęty są schowane tak aby zapewnić przestrzeń bezpieczną ale możliwie najbardziej przyjazną dla rodziny. Nasze położne z bloku porodowego są przy kobiecie w każdym momencie kiedy tego potrzebuje i z wielkim zaangażowaniem prowadzą rodzącą do szczęśliwego rozwiązania. Lekarze ginekolodzy-położnicy oraz neonatolodzy są stale dostępni, kontrolują przebieg porodu i we właściwych momentach interweniują.
Kobieta ma zapewnione bezpieczeństwo, intymność oraz ciepłą wręcz domową atmosferę.

 
Sala cięć cesarskich.

Sala cięć cesarskich jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie sal porodowych z pełnym węzłem sanitarnym i pomieszczeniem przygotowania pacjenta do operacji co zapewnia wykonanie cięcia w sytuacji nagłej niemalże natychmiast po stwierdzeniu takiej konieczności. Sala jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do monitorowania i ratowania zarówno mamy jak i dziecka. Układ wentylacyjny, filtracyjny i klimatyzacyjny zapewnia pełne bezpieczeństwo bakteriologiczne.


W pełni bezpieczna sala cięciowa jest połączona dedykowanym ciągiem komunikacyjnym z salą pooperacyjną, na której na mamę i noworodka może czekać tata i kangurować maluszka od pierwszych chwil.


Kobieta przez cały czas pozostaje pod fachową, czujną opieką lekarzy, pielęgniarek i położnych a o dziecko troszczy się zespół lekarzy neonatologów oraz położnych neonatologicznych. Cały zespól wspiera również tatę w nowej roli życiowej, służy pomocą i radą.


Zespół interdyscyplinarny Pro-FAMILIA Łódź wykonuje wszystkie procedury na najwyższym światowym poziomie a na życzenie włącza rodziców w wykonywanie pierwsze czynności pielęgnacyjnych.

 

Blok porodowy to miejsce stworzone z dbałością o najwyższą jakość tak aby zapewnić rodzicom pełen komfort i bezpieczeństwo.

Poradnie specjalistyczne

Poradnie specjalistyczne

Kompleksowa opieka. Przyszłe mamy, kobiety w ciąży i po porodzie otaczamy kompleksową opieką.

Więcej